Ekonomi

TİSK’ten Arçelik’e ödül

Arçelik’in ‘500 Kadın Teknisyen’ projesi, Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) düzenlediği “Ortak Gelecekler” programı kapsamında “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık / Kadınlara Yararlı” kategorisinde ödüle layık görüldü.

TİSK’in kurumsal sosyal sorumluluk alanında geliştirilen projeleri ödüllendirmek ve doğru uygulamaları teşvik etmek amacıyla 2020 yılından bu yana düzenlediği Ortak Gelecekler Ödül Programı, bu yıl “Sürdürülebilirlik” temasıyla düzenlendi. “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık / Kadınlar İçin Faydalı” kategorisindeki ödüller, kadın istihdamını ve girişimciliğini destekleyen, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalar yürüten ve kadınların çalışma hayatında güçlendirilmesi için hayata geçirilen sürdürülebilir projelere verildi.

“500 Kadın Teknisyen” projesi:

500 Kadın Teknisyen projesi, kadınların teknik alanlardaki yetkinliklerini geliştirmelerine destek olmak ve istihdamlarına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilmiştir. İlk etapta 500 kadına eğitim imkanı sağlamak ve onları yetkili servislerde istihdam etmek hedefiyle yola çıkan Arçelik, 2026 yılı sonuna kadar bu sayıyı 1000’e çıkarmayı hedefliyor. Projeyi başarıyla yürüten Arçelik, proje öncesinde %1,5 olan kadın teknisyen sayısı, Eylül 2022 itibariyle %7’ye yükseldi. Proje kapsamında ilk kez teknisyen eğitimi alacak kadın çalışanlara ücretsiz eğitim imkanı sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu