Teknoloji

Yonga üreticisi TSMC 6.000 mühendis işe alacak

Yıllardır devam eden koronavirüs salgını nedeniyle çip üretimi de olumsuz etkilendi. 2021 yılı başlarında otomotiv sektöründe başlayan ve akabinde diğer segmentlere de sıçrayan küresel çip tedarik sorunları, üretim hatlarında kesintilere neden oluyor.

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), son ekonomik karamsarlığa rağmen üretimi artırmaya kararlı.

6 bin mühendis istihdam edecek

Tayvanlı çip üreticisi TSMC, 2023’te 6.000 mühendis işe alacağını duyurdu. Şirket, Tayvan’ın dört bir yanındaki şehirlerde elektrik mühendisliği veya yazılımla ilgili alanlarda genç mühendisler arıyor.

TSMC, yüksek lisans derecesine sahip yeni bir mühendis için ortalama toplam maaşın yılda 65.578 dolar olacağını açıkladı.

TSMC, Avrupa’daki ilk fabrikası için Almanya ile görüşüyor

ABD pazarının ardından gözünü Avrupa’ya çeviren yarı iletken devi, Almanya’da yeni bir tesis kurabilir.

TSMC, Avrupa’daki ilk fabrikasını Almanya’nın Dresden şehrinde kurmayı planlıyor. Ancak çip devi, hükümet desteğini ve yerel tedarik zinciri kapasitesini görüşmek üzere Almanya’yı ziyaret etti.

TSMC, önümüzdeki on yılda Tayvan, Güney Kore, ABD, Japonya, Almanya, İrlanda ve İsrail’de yeni fabrikalar inşa etmek için en az 380 milyar $ yatırım yapacak.

haberkadisehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu